Діяльність методичного об’єднання вчителів української мови та літератури спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, основних положень Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, постанов Уряду України, інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо вивчення української мови та літератури, виконання державних програм викладання предмету, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу. Методичне об’єднання через мережу колективних, групових та індивідуальних форм роботи працює над реалізацією проблеми: «Сучасний урок української мови та літератури і мультимедійні технології».
У 2016-2017 навчальному році методичне об’єднання учителів-словесників спрямовувало свою роботу на:
- прищеплення любові до рідної мови, до рідної землі; виховання поваги до традицій та історії свого народу;
- повернення престижу української мови та літератури, вивчення її як унікального явища в світовій історії культури, що своїми естетичними засобами виховує вільну, духовно багату, розкріпачену в своєму вираженні українську людину;
- залучення школярів до скарбниці української та світової літератури, а через неї - до фундаментальних загальнолюдських цінностей;
- удосконалення уроку як основної форми навчально-виховної роботи;
- пошуки різноманітних форм занять для розвитку пізнавальних
потреб, здібностей, нахилів учнів;
- впровадження у практику сучасного педагогічного досвіду.
Методичне об’єднання ставить такі основні завдання
на 2017-2018 навчальний рік:
- Спрямувати роботу на забезпечення високого рівня викладання української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури, формувати в учнів практичні уміння і навички. Тому на засіданнях МО розглянути такі питання:
- розвиток критичного та креативного мислення школярів на уроках словесності;
- використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках мови та літератури як засіб формування когнітивної компетенції школяра.
- Навчати школярів користуватися всіма багатствами мовних засобів, формувати уміння і навички зв’язного усного і писемного мовлення.
- Забезпечувати засвоєння учнями орфографічних та граматичних норм української літературної мови.
- Активніше використовувати ІКТ на уроках мови та літератури;
- Удосконалювати інноваційні форми і методи роботи на уроках української мови, української літератури, російської мови та зарубіжної літератури, творчо підходити до кожного уроку, впроваджуючи в практику досягнення педагогічної науки.
- Систематично впроваджувати в практику сучасні освітні технології та інновації.
- Регулярно проводити огляд новинок методичної та художньої літератури, періодичних видань.
- Активізувати позакласну роботу з навчальних предметів, розвиваючи при цьому творчі здібності учнів.
- Проводити індивідуальну роботу з обдарованими учнями і з невстигаючими дітьми.
- Використовуючи різні засоби, форми і методи навчання, виховувати в учнів любов до рідної мови, повагу до культури і традицій свого народу, інших народів світу.
Члени методоб'єднання
- Преображенська Ольга Іванівна
- Бідзюра Валентина Іванівна
- Свіржевська Тетяна Петрівна
- Головій Тамара Федорівна
- Шевчук Тетяна Миколаївна
- Грицюк Галина Миколаївна
- Головій Аліна Олександрівна
- Мороз Наталія Іванівна